Pisanie książek

Pierwszy dłuższy westernowy utwór napisałam w wieku 7 lat i nosił on tytuł „W Dolinie Jasności”. Wcześniej wymyślałam wierszyki, które spisywała Mama. Wszystkie moje najdawniejsze dziełka zachowałam. Pisanie towarzyszyło mi zatem od zawsze. Plus bujna wyobraźnia. Obecnie akacja moich opowieści rozgrywa się w miejscach, które dobrze znam, szczególnie w Dobroszycach i okolicach. Pierwszym literackim mistrzem był dla mnie Szekspir. Dużo czytałam i czytam. Wbrew temu, że książki, które czytam pochodzą w większości od autorów mężczyzn, to na ekranie podziwiam wyłącznie kobiety. Dwie są moimi ulubionymi aktorkami: Anna Dymna i Alicja Bachleda-Curuś. Choć za reżyserię podziwiam Krzysztofa Kieślowskiego. Łącznie książki i filmy ukształtowały mój świat pisarski. Debiutowałam w 2013r. Jeszcze przed debiutem w postaci książki, bo w 2005r - wymyśliłam Akmorki.

Akmorki

Akmorki, to istoty długowieczne. Niczym się nie różnią wyglądem od nas ludzi. Mają jedynie dary i zdolności, które nie pochodzą z człowieczeństwa. Akmorkom usługują Apparesski. To jakby duchy, które przywoływane w odpowiednim momencie potrafią pomóc Akmorkowi. Kosztuje go to jednak czas życia, który jest liczony na 8888 lat ziemskich. Czyli korzystając zbyt często z pomocy Apparessków czas życia Akmorka może skrócić się nawet do 100 lat, zatem tym bardziej, te istoty podobne są do nas. I dosłownie, mogą się mieszać z człowiekiem po przez związki i założenie rodziny. Odczuwają i można je pozbawić życia, ale tylko w ciągu ok. 7 dni w miesiącu są śmiertelnikami. Ich historię opisuję w książkach. Dodatkowo zbieram materiały, które pozwolą mi na napisanie podręcznika do nauki języka Akmorków.

Podręczniki do języków obcych

Idąc śladem tego pomysłu, piszę podręczniki do nauki języków obcych. Jest to zbiór moich obserwacji i doświadczenia dotyczących początkowego nauczania - dzieci, starszych uczniów i dorosłych języka angielskiego, jak i m.in.: francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego, czeskiego.

Książki dla dzieci

Piszę książki dla dzieci, aby przybliżyć im w sposób jak najłatwiejszy postacie Akmorków. Taką książką specjalnie dla nich jest ta pt. „Akmorki z Doliny Maryny”, która zapoczątkowuje serię podobnych bajek.

kongur7719shan at amorki.pl legenda.o.lynie at wp.pl
669 536 207
Dobroszyce, Polska